test

    טלפון להזמנות 4444 956 09

Zcafe.co.il 

*** קפה קפה!  מכונת קפה, מכונת קפה אספרסו לבית ולמשרד... כל המוצרים במלאי ומוכנים למשלוח אקספרס מיידי, אצלך תוך יום עסקים אחד בכל מקום בארץ *** ללא מכרזים וללא מתווכים.... המגוון הגדול ביותר של מכונות קפה במחיר הנמוך ביותר..., מזמינים ומקבלים למחרת... חדש! קפה גורמה במחיר הכרות...   *** טלפון הזמנות: 4444 956 09
 
  ברוך הבא אורח (כניסה) | סל הקניות שלי | | עזרה | שמור אתר   
  החשבון שלי | המועדפים שלי
קפה, מכונות קפה, פולי קפה, אספרסו, מכונות אספרסו, מטחנות קפה, קפוצינו
 דף הבית    מכונות אספרסו     מטחנות קפה     קפה ופודים     מבצעים     מועדון לקוחות     שרות     צור קשר  
 
  מרכז מידע
מדריכי רכישה
טיפים ועצות
מתכונים
עוד...
מותגים
CremCaffe
ECM
Expobar
Gaggia
Gioia Caffe
illy
Innova
Jura
KissCafe
La Pavoni
Lavazza
Nemox
Quick Mill
Rancilio
Saeco
Saquella Caffe
SGL
SOLIS
מכונות קפה מטחנות קפה פולי קפה, פודים אביזרים

 

פודים, קפסולות, פולי קפה וההבדל ביניהם...
nespresso capsule 
רבים נתקלים בסוגיה זו בבואם לרכוש מכונת אספרסו, לכן בחרנו להלן להציג את ההבדלים המהותיים והיתרונות של שימוש בפולי קפה, פודים או קפסולות על מנת להקל על הבחירה. למרות ההבדלים המפורטים בהמשך, ההחלטה בין שימוש בקפסולות, פודים או פולי קפה בסופו של דבר נמדדת על פי תקציב, נוחיות והעדפה אישית.

פולי קפה

 

השימוש בפולי הקפה הינו השימוש המועדף למושבעי אספרסו או קפוצ'ינו ולא בכדי בתי קפה מכובדים אינם משתמשים במכונות פודים....

הסיבה העיקרית היא אופן מיצוי הקפה. בשימוש בפולי קפה הטחונים טרי במקום (ואם בבית, אין כמו ריח של קפה טחון טרי), מיצוי (חליטת) קפה ע"י מכונות אספרסו למיניהן הינו מקסימאלי. כלומר, מתקבלת קרמה חזקה וסמיכה יותר, וגוף הקפה מעט שמנוני....כמו באיטליה.

למרות שהפודים כיום מגיעים באריזות וואקום לשמירה על טריות, עדיין זה לא כמו פולי קפה שנטחנו באותו רגע. לשם שימוש נכון והפקת המירב מפולי הקפה, מומלץ מאד בשמוש במטחנת קפה בעלת להבי דסקיות. קיים צורך במיומנות מסוימת להתאמת דרגת טחינת הפולים למכונה שברשותך ולפולי הקפה בהם משתמשים.

 

פודים

 

lavazza podלשימוש בפודים מספר יתרונות. ראשית אין צורך ברכישת מטחנת קפה ואין צורך במיומנות רבה, כל כוס אספרסו הינה הצלחה בטוחה משום שהפוד מגיע בכמות ובדרגת טחינה מתאימה. אין לכלוך ושאריות או בזבוז של קפה טחון וכן מכונות הפודים בד"כ זולות יותר באופן יחסי. יצויין כי לאוהבי הקפוצ'ינו / לאטה או כל משקה על בסיס אספרסו עם חלב, ההבדל כמעט ואינו מורגש ביחס לפולי קפה.

בנוסף, לפודים גם יתרון בכך שבאים בטעמים שונים ומגוונים כגון אגוז וניל, אייריש קרם וכדומה ובמגוון רחב של יצרנים לבחירה. הפודים בתקן ESE שומרים על טריות למשך כשנה באריזתם המיוחדת וכמו כן מתאימים למגוון רחב של מכונות וכך קיימת גמישות בבחירת המכונה המתאימה לצרכינו. ייתרון בולט נוסף על קפסולות הוא כי קיימות הרבה מכונות קפה כיום שמותאמות לעבוד גם עם קפה טחון וגם עם פודים בעזרת מתאם פודים. כך שהבחירה אם להשתמש בפודים או פולי קפה תמיד אפשרית ובידך היא לאחר רכישת מכונה שכזו.

 

קפסולות

 

הקפסולות דומות במהותן לפודים. אין צורך במטחנת קפה ובמיומנות, כל כוס הינה הצלחה אין לכלוך ואין בזבוז ומכונות הקפסולות בד"כ זולות יותר באופן יחסי. אולם מגוון הטעמים והספקים של קפסולות הינו מצומצם ומוגבל לחברה אחת או שתיים (כגון קפה "נספרסו", אספרסו של נסטלה "Nespresso"). כך, בהיעדר תחרות, אנו מוגבלים בבחירת מכונה כמו גם בבחירת ספק או סוג הקפסולות. משום היעדר תחרות ובחירה, באופן טבעי מחיר הקפסולות יקר יותר מפודים. 

 

 

 

 

עלויות
 

יש לקחת בחשבון שמחיר הקפסולות הינו הגבוה ביותר, בממוצע כ- 2.00 ₪ לכוס.
מחיר הפודים גבוה יחסית לפולי הקפה - מחיר כוס קפה בשימוש בפוד הינו בממוצע כ- 1.20 ₪, בעוד שמחיר כוס קפה מפולי קפה הינו כ- 0.65 אגורות בממוצע. כלומר, מחיר הפודים הינו כמעט כפליים ממחיר פולי הקפה הקלויים בעוד קפסולות כמעט פי שלושה.
 

(החישוב מתבסס על מחירי שוק ממוצעים. מפולי קפה אספרסו בעלות של כ- 95 שקלים לקילו, אשר ממנו ניתן להפיק כ- 143 כוסות (לפי 7 גרם למנה),  כלומר כ- 0.65 אגורות למנה, אך יש לקחת בחשבון שישנו אחוז מסוים של בזבוז קפה טחון בשמוש בפולי קפה, לכן ריאלית ניתן להניח שמחיר כוס יעלה ל- 0.75 אגורות בממוצע. בכל מקרה יש לוודא עלויות ולחשב בהתאם שכן ייתכנו שינויים מיום כתיבת שורות אלו).

 

טבלה השוואתית
 

שיטה

יתרונות חסרונות

פולי קפה

 

 טעם.

 ארומה טרייה.

 כמו בבתי קפה.

 הצלחה גבוהה ל"שוט" אספרסו המושלם.

 השיטה הזולה ביותר לכוס.

 

 

 מצריך מטחנת קפה.

 צורך קצת יותר זמן.

 מלכלך מעט.

פולי קפה טחונים מראש

 

 אין צורך במטחנה.

 חוסך זמן.

 

 מאבד מהטריות מהר יותר מפולים.

 טחינה לא תמיד מדויקת.

 יקר יותר בד"כ ומלכלך יותר.

 הצלחה ב"שוט" בספק.

 

פודים

 

 אין צורך במטחנה.

 קל לניקוי.

 קיים בתצורות של "שוט" בודד או כפול.

 מתאים למגוון רחב של מכונות אספרסו.

 

 

 יותר יקר קצת לכוס.

 עלול לאבד מהטריות (לאחר כשנה).

 לא כמו בבתי קפה.

קפסולות

 

 אין צורך במטחנה.

 קל לניקוי.

 

 

 מגוון מוגבל מאד של מכונות וקפסולות.

 קיים בתצורות של "שוט" בודד בלבד.

 עלול לאבד מהטריות.

 לא כמו בבתי קפה.

 השיטה היקרה ביותר לכוס.

 

 

לסיכומו של עניין.....

מי שצורך כ- 2-3 כוסות ביום, או שצורך יותר קפוצ'ינו עם חלב מאספרסו, סביר כי מתאים לו יותר שמוש בפודים. אם מעדיפים שמוש בפולי קפה טריים או צורכים מעבר ל- 2-3 כוסות ביום, הפיתרון קיים במכונות אספרסו אוטומטיות או חצי אוטומטיות בעלות מטחנת קפה מובנית והנוחות לשמוש.

שמוש בפולי קפה הכי זול לכוס, נדרשת מעט מיומנות בטחינת הפולים ועלות הציוד מעט יותר יקר מפודים. אולם לאורך זמן ויחד עם טיפול נאות למכונה זה משלם בעד עצמו. על מנת לעזור בהחלטה מה היא רמת המיומנות הנדרשת, באתר זה תמצא מאמרים במדור טיפים ועצות.


צוות Zcafe

 


הזמנות ואמצעי תשלוםהחזרות | משלוחים | שרות ואחריות | קניה בטוחה  | שמירת פרטיות
קישורים | תקנון ותנאי שימוש | צור קשר

www.Zcafe.co.il כל הזכויות שמורות 2004-2013

Anita by Quick Millcafecafecoffeecoffee machineecmECM GiottoECM Giotto PremiumespressoIllyJurajura x90kafeKisscafelapavoniLavazzaNemoxnemox operaQuick MillQuickMill Anitasolisאיליאספרסואספרסו איטלקי אריזת פודיםאתר קפהבריטהבריסטההקצפת חלבזה קפהכיסקפהלוואצהמארז פודיםמועדון הקפהמטחנהמטחנות קפהמטחנת קפהמטחנת קפה אספרסומכונות אספרסומכונות קפהמכונות קפהמכונות קפה juraמכונות קפה מקצועיותמכונות קפוצינומכונת אספרסומכונת אספרסו אוטומטיתמכונת פודיםמכונת קפה מכונת קפה juraמכונת קפה אוטומטיתמכונת קפה אספרסומכונת קפה למשרדמכונת קפה נספרסומכונת קפוצינומקינטהמשקאות קפהמתכוניםמתכונים קפהנימוקסנספרסונספרסו - Nespressoנספרסו קפסולותפודיםפודים לקפהפודים קפהפולי קפהפולי קפה אספרסופולי קפה ירוקפורום קפה פורטופינוקפהקפהקפה illyקפה אורגניקפה אספרסוקפה גורמהקפה לאטהקפה פודיםקפה פורוםקפה קפהקפה קפוצינוקפה, מכונות קפה, מכונת אספרסוקפוצינוקפסולותקפסולות קפהקפסולות קפהתה אורגניתהליך הכנת האספרסו המושלם