test

    טלפון להזמנות 4444 956 09

Zcafe.co.il 

*** קפה קפה!  מכונת קפה, מכונת קפה אספרסו לבית ולמשרד... כל המוצרים במלאי ומוכנים למשלוח אקספרס מיידי, אצלך תוך יום עסקים אחד בכל מקום בארץ *** ללא מכרזים וללא מתווכים.... המגוון הגדול ביותר של מכונות קפה במחיר הנמוך ביותר..., מזמינים ומקבלים למחרת... חדש! קפה גורמה במחיר הכרות...   *** טלפון הזמנות: 4444 956 09
 
  ברוך הבא אורח (כניסה) | סל הקניות שלי | | עזרה | שמור אתר   
  החשבון שלי | המועדפים שלי
קפה, מכונות קפה, פולי קפה, אספרסו, מכונות אספרסו, מטחנות קפה, קפוצינו
 דף הבית    מכונות אספרסו     מטחנות קפה     קפה ופודים     מבצעים     מועדון לקוחות     שרות     צור קשר  
 
  מרכז מידע
מדריכי רכישה
טיפים ועצות
מתכונים
עוד...
מותגים
CremCaffe
ECM
Expobar
Gaggia
Gioia Caffe
illy
Innova
Jura
KissCafe
La Pavoni
Lavazza
Nemox
Quick Mill
Rancilio
Saeco
Saquella Caffe
SGL
SOLIS
מכונות קפה מטחנות קפה פולי קפה, פודים אביזרים

 

המדריך לרכישת מכונות קפה אספרסו


אז מה ההבדל בין מכונה אוטומטית לחצי אוטומטית ?
זוהי שאלה שאנו נשאלים כמעט מדי יום... לכן
ננסה להסביר כאן סוגיה זו ולתאר בקצרה את ההבדלים השונים בין סוגי מכונות קפה.

מכונת קפה מטרתה להפיק קפה ע"י מיצוי קפה טחון. בין אם מפולי קפה, קפסולות או פודים, עדיין נהוג לחלק את כלל מכונות הקפה לשלוש קטגוריות:
מכונות קפה ידניות, מכונות קפה חצי אוטומטיות ומכונות קפה אוטומטיות.  ההבדלים הם ב"אופן" הפקת הקפה, כלומר אופן ההפעלה ואיזה תוצאה מצפים לקבל. 
 
מכונות קפה אספרסו ידניות
 

מכונות אלו הינן מכונות אספרסו הראשונות שיוצרו. מכונות קפה ידניות מונעות ופועלות בכוח הזרוע ובכדי לתפעלן על המשתמש להיות בריסטה מיומן או לפחות אחד שמוכן להשקיע... הקפה מופק ע"י משיכת ידית בכוח כלפי מטה לשם מיצוי הקפה, להבדיל מאשר במכונות עם משאבה בהן המשאבה עושה את העבודה.
מכונות מסוג זה אינן מתאימות לכל אחד בשל הקושי המסויים בתפעולן אולם הן נותנות תמורה מלאה לכל טהרני הקפה המוכנים להתאמץ להשגת קפה אספרסו איכותי.  לרוב, מכונות קפה ידניות דוגמת קו מכונות אספרסו ידניות של
La Pavoni הינן יפות ומרשימות מאד ויזואלית.

 

 מכונות קפה חצי אוטומטיות

 

מכונות מסוג זה הינן הפופולריות ביותר ואלו הן המכונות הנמצאות למעשה בשימוש בבתי הקפה. מכונות אספרסו אלו נקראות חצי אוטומטיות מכיוון שלמפעיל יש חלק בהכנת משקאות הקפה.
בניגוד למכונות הידניות, מכונות אספרסו חצי אוטומטיות מונעות ע"י משאבה חשמלית המופעלת ע"י לחיצה על מתג. לחץ המשאבה ממצה את הקפה הטחון. מכונות אלו משתמשות או בפולי קפה, או עם פודים קפה או קפסולות קפה. (ראה הסבר נוסף כאן.)


ראשית ממלאים את ידית המכונה בקפה טחון (עדיפה טחינת פולי קפה בסמוך להכנת המשקה ע"י מטחנת קפה ייעודית, ראה טיפים לטחינה
), דוחסים אותו באמצעות טמפר (דוחסן), מכניסים את הידית בתנועה סיבובית לראש המיצוי במכונה ולוחצים על מתג הכנת הקפה. משלב זה ממשיכה המכונה בתהליך המיצוי באופן אוטומטי, כלומר חולטת את הקפה ע"י לחץ המשאבה.
 

מכונות קפה חצי אוטומטיות מתאימות לכל מי שרוצה לקחת חלק פעיל בתהליך הכנת משקה קפה וכך יכול להתאים את משקה הקפה בדיוק לטעמו ע"י שינוי דרגת טחינת פולי הקפה, דחיסת הקפה הטחון ושליטה בכמות המים. שלושת אלמנטים אלו מאפשרים שליטה מלאה בתוצאה ע"י המפעיל.

 

מכונות מסוג זה מתאימות לכל מי שמוכן להשקיע מינימום בלמידת שלבי תהליך הכנת משקה קפה, זהו תהליך פשוט מאד אך לקבלת תוצאות טובות מומלץ לתרגל מספר פעמים את התהליך וכך לרכוש את המיומנות הדרושה להכנת "שוט" האספרסו המושלם.
כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה ועקב גידול בביקוש העולמי למכונות קפה בבית ובמשרד, קיימות מכונות חצי אוטומטיות איכותיות וקלות להפעלה לשמוש ביתי ומשרדי היכולות להפיק משקאות קפה ברמה של מכונות מסחריות, ללא מיומנות מיוחדת ובמחיר עממי.
תהליך הקצפת החלב הינו ידני ע"י שמוש בקנקן הקצפה, (ראה טיפים להקצפת חלב).

 

אנו משוכנעים כי לאחר תרגול קצר, כל אחד יוכל להכין לו בבית בעצמו משקאות קפה כמו אלו הנמכרים בבתי קפה ואף טובים יותר שהרי יהיו הם מותאמים לטעמכם האישי. להצלחה מקסימלית בשמוש עם מכונת קפה מסוג זה, מומלץ לרכוש מטחנת קפה בסמוך למכונה או מכונת קפה חצי אוטומטית עם מטחנת קפה מובנית.


מכונות קפה אוטומטיות

 

מכונת קפה אוטומטית מכינה קפה אספרסו ע"י לחיצת כפתור. המכונה טוחנת את פולי הקפה, דוחסת וממצה את הקפה בלחיצת כפתור אחת וללא כל התערבות מצד המשתמש. מכונות מסוג זה אף זורקות באופן אוטומטי את הקפה הטחון המשומש בסיום התהליך ומאכסנות אותו במיכל מיוחד המובנה בגוף המכונה כך שאין כמעט לכלוך נלווה לפעולה.

במכונות אלו אין צורך בשום מיומנות שהרי המכונה עושה הכל בעצמה והיא מתאימה לכל אלו המעדיפים לא לקחת חלק פעיל בהכנה אלא רק בשתיית משקה הקפה.
במכונות אוטומטיות משתמשים רק בפולי קפה קלוי וקיימת מטחנת קפה המובנית בגוף המכונה.
מכונות אלו בד"כ יותר יקרות מהמכונות החצי אוטומטיות אך הינן אלגנטיות ומרשימות ומתאימות לשמוש ביתי. בשמוש במשרדים בהם מספר המשתמשים גדול מומלצת מכונה אוטומטית משום קלות ההפעלה ללא כל מיומנות מצד המפעיל.

יש לזכור כי תהליך הקצפת החלב גם הוא ידני בדומה למכונות חצי אוטומטיות. (בחלק מהמכונות קיים קפוצ'ינטור השואב חלב ישירות ממיכל החלב להקלה בהקצפה.) במכונות בודדות יקרות יותר דוגמת ה- Jura Z5  בלחיצת כפתור גם מוקצף החלב באופן אוטומטי ישירות לכוס.
 


לסיכום,

ההחלטה מה עדיף לנו מכונת קפה ידנית, מכונת קפה חצי אוטומטית או מכונת קפה אוטומטית תלויה בפרמטרים רבים ובד"כ השאלות הצריכות להישאל הן מי משתמש במכונה, היכן ומה רמת הציפיות.  ההבדלים העיקריים בין שלושת סוגי מכונות הקפה הנ"ל הינה קלות השימוש ו"אופי" משקה הקפה המתקבל, כאשר "אופי המשקה" הינו עניין של טעם והעדפה אישית של כל אחד.

צוות
Zcafe.

 


הזמנות ואמצעי תשלוםהחזרות | משלוחים | שרות ואחריות | קניה בטוחה  | שמירת פרטיות
קישורים | תקנון ותנאי שימוש | צור קשר

www.Zcafe.co.il כל הזכויות שמורות 2004-2013

Anita by Quick Millcafecafecoffeecoffee machineecmECM GiottoECM Giotto PremiumespressoIllyJurajura x90kafeKisscafelapavoniLavazzaNemoxnemox operaQuick MillQuickMill Anitasolisאיליאספרסואספרסו איטלקי אריזת פודיםאתר קפהבריטהבריסטההקצפת חלבזה קפהכיסקפהלוואצהמארז פודיםמועדון הקפהמטחנהמטחנות קפהמטחנת קפהמטחנת קפה אספרסומכונות אספרסומכונות קפהמכונות קפהמכונות קפה juraמכונות קפה מקצועיותמכונות קפוצינומכונת אספרסומכונת אספרסו אוטומטיתמכונת פודיםמכונת קפה מכונת קפה juraמכונת קפה אוטומטיתמכונת קפה אספרסומכונת קפה למשרדמכונת קפה נספרסומכונת קפוצינומקינטהמשקאות קפהמתכוניםמתכונים קפהנימוקסנספרסונספרסו - Nespressoנספרסו קפסולותפודיםפודים לקפהפודים קפהפולי קפהפולי קפה אספרסופולי קפה ירוקפורום קפה פורטופינוקפהקפהקפה illyקפה אורגניקפה אספרסוקפה גורמהקפה לאטהקפה פודיםקפה פורוםקפה קפהקפה קפוצינוקפה, מכונות קפה, מכונת אספרסוקפוצינוקפסולותקפסולות קפהקפסולות קפהתה אורגניתהליך הכנת האספרסו המושלם